У суботу, 20 листопада, у Тернополі відбувся вишкіл для управ УМХівських осередків Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. У зустрічі взяли участь голови, управісти, духівники осередків архиєпархії, а також представники УМХівських осередків зі Львова. Захід проходив на парафії Покрови Пресвятої Богородиці (вул. Лепкого 12а) у приміщенні актового залу Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола.
Зустріч розпочалася молитвою Молебня у храмі Покрови Пресвятої Богородиці, яку очолив духівник Тернопільського осередку о. Олег Харишин, а продовжилася знайомством у приміщенні Галицького коледжу. Формаційний блок складався з чотирьох частин: «Місія УМХ. Ad fontes», «Духовність УМХівця: присяга і формація», «Обов’язки та особисті прикмети управіста», «Лайф-хаки командотворення».
Першу лекцію провела голова координаційної ради УМХівських осередків на всеукраїнському рівні Христина Потерейко. У своїй доповіді Христина представила сучасну місію УМХ, а також провела екскурс в історію. Учасники вишколу спільно шукали відповідь на питання, яку місію і сенси мало УМХ у 1933 році у баченні праведного Митрополита Андрея Шептицького, в час організації свята УМХ – наймасовішої релігійної маніфестації Галичини ХХ ст.
«Українська молодь – Христові!» – оце наша в нинішній час відповідь нашим релігійним і національним ворогам, які докладати усіх зусиль, щоб заволодіти душею нашої молоді, оце клич, виписуємо в сьогоднішньому дні на прапорі, що під ним згуртувати хочемо молодь», – таким закликом зверталися організатори святкування до молоді у 20 ст., зазначила доповідачка. І підсумувала: «УМХ у 1933 р – відповідь і клич, свято молоді, масштабна релігійна маніфестація Галичини. Остаточно – заповіт митрополита Андрея для української молоді».
Відтак учасники обговорили уроки, які повинні взяти з історії руху УМХ та попрацювали в групках, шукаючи відповіді на питання, що для нас сьогодні означає бути вірним Христові. «Завжди старайтеся звертатися до джерел. Чим детальніше пізнаємо свою історію, тим повніше, глибше і масштабніше можемо розуміти як творити майбутнє», – додала на завершення вона.
«Наша особиста вірність Христові – це точно це, через що ми ніколи не будемо соромитися. А присяга – це спосіб стати живим християнином, – підкреслив духівник молоді. – Вона вказає і спрямовує промовця до потенціалу, який закладений в душі людини від моменту її Хрещення самим Господом Богом. Як Сіяч, Бог засіяв у «ґрунт» нашого серця своє Божественне Слово, зерно. Властиво, складання присяги – це глибокий акт та зусилля нашої волі оживити в собі Божого Духа та силу жити духовним життям, це спонукання (стимул) у відношенні до «зернини», щоби вона проросла».
Третю лекцію про обов’язки та особисті прикмети управі ста підготувала координатора УМХівських осередків Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Ірина Драгущак. На її переконання, провідники спільноти мають бути прикладом духовного життя та вести інших за собою. Брати активну участь у всіх заходах спільноти та надихати до активності інших.
Комунікаційниця УМХівського осередку парафії Покрови Пресвятої Богородиці м. Тернопіль, випускниця та працівниця УКУ Ольга Плюсквік провела тренінг з командотворення. Лекторка представила етапи формування та обов’язкові елементи команд а також ознайомила управістів з тим, як правильно проводити стратегічне управління спільнотою.
Завершився вишкіл спільною молитвою. Організатори анонсували про наступні модулі вже на початку 2022 року та підготували друковане видання матеріалів заходу.
{gallery}stories/2021/11/umx{/gallery}
повідомила Христина Потерейко, інформаційний відділ УМХ