5 січня, напередодні Різдва Христового, у приміщенні Тернопільської ОДА відбулося підсумкове засідання Ради учасників АТО присвячене темі військового капеланства.
У ньому взяли участь: голова Тернопільської ОДА Степан Барна, заступник голови облради, голова ради в справах АТО, керівники департаментів, командири військових частин Тернопілля та військ комісаріату, голови волонтерських організацій та самі капелани. Тернопільсько-Зборівську архиєпархію УГКЦ представляв о. д-р. Віталій Козак, єпископський вікарій з питань стратегії розвитку, та три капелани, яких голова Тернопільської ОДА відзначив нагородами.
Запропонував відзначити військових капеланів, які найбільше відзначилися, Митрополит Тернопільсько–Зборівський Василій (Семенюк), а обласна держадміністрація нагородила їх відзнаками «За службу Україні».
Серед нагороджених, священики, що найдовше перебували на Сході України при військових частинах в період найбільшого протистояння з іноземним агресором:
- Отець Микола Квич, сотрудник парафії св. архистратига Михаїла м. Тернополя, військовий капелан. Капеланське служіння виконував при штабі «САРМАТ» ГУРОЗ ЗСУ у м. Краматорську (Донецька обл). Загально провів безвиїзно при військових частинах підпорядкованих штабу «САРМАТ» 8 місяців у 2014-2015 роках. Отець Микола перед окупацією Криму був настоятелем у м. Севастополь та військовим капеланом українських моряків у цьому місці.
- Отець Орест Сало, ієромонах монастиря святого Теодора Студита с. Колодіївка Підволочиського р-ну., військовий капелан. Капеланське служіння виконував у 3-му окремому мотопіхотному батальоні 24 Бригади ЗСУ у Луганській обл. Провів безвиїзно 300 днів надаючи духовну підтримку військовослужбовцям цієї частини у найтрагічніші періоди протистояння у 2014 році.
- Отець Іван Гуня, адміністратор парафії Всіх Святих Українського народу м. Тернополя, вже на протязі двох років майже щотижня систематично відвідує військові частини на Сході України. Залучений до групи з питань обміну полоненими.
У своєму виступі отець д-р. Віталій Козак зазначив: «Капеланське служіння народилося як волонтерська ініціатива священиків багато років тому. Проте, українська армія, що довела свою професійність у запеклих боях, заслуговує на професійну капеланську службу. Сьогодні ми з вами є свідками перших, але впевнених, кроків цієї служби».
Отець Іван Гуня закликав більше інформувати суспільство про ті позитивні зміни, які роблять українські офіцери у вихованні своїх солдат, котрі приходять з цивільного життя з усіма його звичками, часто негативними. “Перебуваючи на передові зауважуєш ці зміни”, – зауважив священик.
прес-служба архиєпархії
повідомив о. Віталій Козак