Статус найбільшої шопки в Україні вже кілька років має Різдвяна шопка в Тернополі у церкві святого Апостола Петра, на вулиці Володимира Великого. При цьому її масштаб і кількість фігур у ній щороку збільшується. Як цьогоріч брати францисканці у Тернополі оновили найбільшу шопку?

vlcsnap 2017 01 11 16h18m04s447

Найбільша Різдвяна шопка України знаходиться у Тернополі у храмі Святого апостола Петра на вулиці Володимира Великого. Починалося все із невеличкої інсталяції у монастирі францисканців ще 20 два роки тому, а з 2005 року, відколи почав діяти храм Святого апостола Петра, шопку перенесли у саму церкву.

Щороку кількість фігурок зростає. Цьогоріч висота шопки сягає 20 метрів, ширина – більше 40 , а глибина близько 7 метрів. Фігурок тут дуже багато, не всі вдається порахувати. Є рухомі та нерухомі інсталяції, великі та малі, є опудала тварин, і навіть живі фазани та кролики. Та найголовнішою постаттю всієї шопки є фігурка маленького Ісуса Христа. Цьогоріч вся різдвяна інсталяція має особливе значення.

– Наша шопка того року має такий родинний клімат. І в центрі є пресвяте сімейство, що навколо Ісуса Христа є Йосиф і Марія. А крім того є сім’ї і родини, близькі нам. Це є наша францисканська родина. Також у цій шопці є традиційна українська сім’ я, яка також є зібрана біля столу, – розповідає отець Юстиніан.

Брати-францисканці готують всі інсталяції до виставляння ще задовго до Різдва. Їх реставрують, перуть одяг, а загалом більшість фігур виготовляє отець Косма. Він приїжджає з Ужгорода у Тернопіль на тиждень, щоб підремонтувати старі та виготовити нові фігури для різдвяної шопки.

Офіційне відкриття відбулося 6 січня на Різдвяній службі Божій, а стоятиме шопка у храмі апостола Петра до Стрітення – 15- лютого.

 

телеканал TV4