Випускники Теребовлянщини вперше ходили прощею до Зарваниці

24 травня відбулась перша проща випускників Теребовлянського району до Марійського духовного центру Зарваниця. Захід відбувся з благословення Митрополита та Архиєпископа Тернопільсько-ЗБорівського Василія (Семенюка), за підтримки комісії освіти і виховання Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ та управління освіти і науки Тернопільської ОДА.

IMG 3686

Місцем зустрічі паломників невипадково стало с. Бурканів. Адже саме тут 24 травня відбулася історична подія – відкриття відреставрованого австрійського бункера УСС «Бригада Больцано» часів Першої світової війни. Музей без вікон та дверей вдалося відновити завдяки наполегливості історика і краєзнавця Сергія Ткачова, допомозі голови Теребовлянської РДА Юрія Ништи та заступника голови Тернопільської ОДА Юрія Юрика, які звернулися до випускників з напутніми словами.

Пішу прощу очолили голова комісії освіти і виховання Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Микола Медюх та начальник Теребовлянського районного відділу освіти Йосип Кацан. Молитовний супровід паломництва здійснювали брати-семінаристи Тернопільської духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого.

IMG 3636

У Зарваниці прочани взяли участь у ряді заходів: Божественній Літургії, яку очолив синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Андрій Говера, Панахиді за полеглими Героями Небесної Сотні та воїнами АТО біля каплиці св. Юрія Переможця та подячному Молебні біля чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері у парафіяльній церкві Пресвятої Трійці.

«Перша проща випускників стала також великим уроком мужності для молоді Теребовлянщини, бо започаткована у рік, коли українці відзначають символічні для нашої Батьківщини ювілеї: 75-річчя утворення УПА, 100-річчя від початку Української революції (1917-1921 рр.), 125-річчя з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Гаслом прощі стали слова цього подвижника духу і віри: «Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори – це віра і наука», - коментує подію заступник начальника управління освіти та науки Тернопільської ОДА Анна Зварич.

IMG 3732IMG 3747

прес-служба архиєпархії