Тернопільські миряни взяли участь у з'їзді лідерів християнських спільнот в Словаччині

З 16 по 19 листопада у невеличкому містечку-курорті Німніца, що розташоване між містами Поважська Бистриця і Пухов на північному заході Словаччини відбувалася щорічна екуменічна зустріч лідерів християнських спільнот з західної та східної Європи. Організаторами зустрічі були члени правління ENC (European Network of Communities – Європейської Мережі Спільнот). Серед 250 учасників конференції були представники з Польщі, Румунії, Чехії, Словаччини, Литви, Австрії, Німеччини, Іспанії, США, Англії, Швейцарії, та ін. країн.

ENC

Вже третій рік поспіль активну участь у зустрічі брали і делегати з України, серед яких Тернопільщину представляла п.Ольга Славська, член харизматичної спільноти БЕТЕЛ, яка займається організацією молодіжного євангелізаційного курсу РУАХ при парафії св. Софії премудрості Божої.

Основною темою цьогорічної зустрічі була тема «ПРИМИРЕННЯ між християнами і народами світу». Варто зазначити, що учасниками зустрічі були представники Католицької церкви латинського і візантійського обрядів, Лютеранської церкви, Вільних церков Християн Євангельської Віри та інших деномінацій, які спільно молились, брали участь у міжнародних робочих групах та дискусіях, слухали навчання президента ENC Йоганеса Фіштенбауера «Про важливість об’єднання усіх християн», що «не є плодом наших людських зусиль чи продуктом, створеним церковною дипломатією, але даром, що приходить з висоти». У рамках зустрічі було проведено і ряд воркшопів на теми: «Лідерство», де розглядались практичні поради щодо формації нових лідерів у християнських спільнотах, «Літні табори для дітей та підлітків», на якому учасники дізнались, у який спосіб можна служити суспільству, євангелізуючи і виховуючи молоде і сильне майбутнє покоління та «Справжній вплив християн на світ», під час якого член національного парламенту Словаччини Едуард Хегер ділився думками, чи потрібно християнам впливати на сучасне суспільство.

viber image2

Загалом, питанню екуменізму та примирення серед християн останніми роками приділяє велику увагу Святійший Отець Франциск. На одній із зустрічей на тему «Єдність християн: якою є модель повного сопричастя?», яка відбулася нещодавно у Ватикані Папа поділився з учасниками Пленарної Асамблеї Папської Ради сприяння єдності християн такими думками: «єдність не є одноманітністю». За його словами, «всі богословські, літургійні, духовні й канонічні традиції, якщо є природно вкоріненими в апостольському переданні, становлять багатство, а не загрозу для єдності Церкви. І намагатися усувати ці відмінності означає йти проти Святого Духа. Таким чином, завданням екуменізму є шанувати законні відмінності та долати неузгодженості, суперечні з єдністю, якої вимагає Бог».

viber image4viber image6

повідомила Ольга Славська